роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:

Aici lo tems s'en, va res l'eternitat..

ИндексPortalКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Екип на форума

Share | 

Старото дърво

Go down 
АвторСъобщение
Серена Хейл
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.

Female Pisces
Брой мнения : 282
Присъединил/а се : 15.04.2010
Възраст : 20

Герой
Име: Серена Хоуп Хейл
Години на героя: 17 години

ПисанеЗаглавие: Старото дърво   Пон Юни 07, 2010 4:12 pm

Тук всеки може да пише. В книгата Зоуи и приятелите й правиха кръг от елементите на това място.

[center]Just Want To Smile! xD
[/center]
Върнете се в началото Go down
http://www.ready-for-miley.dir.bg
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.

Female Gemini
Брой мнения : 1193
Присъединил/а се : 26.02.2010
Възраст : 22
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me...

Герой
Име: Нарциса Астория Ларош-Малфой
Години на героя: 16 години

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Пон Юни 21, 2010 1:08 pm

Успях да се добера до това място, макар че не съм съвсем сигурна как въобще намерих пътя до тук в това състояние. Не че изпитвах болка от ухапването или нещо такова, напротив - усещането беше невероятно - но все пак бях прекалено замаяна от въздействието му, за да ходя в права линия. Всъщност, се проявяваше познатият ми вече ефект от вампирското ухапване - общо-взето единственото, на което бях способна, беше да се усмихвам глуповато.
Погледнах към небето. Май всеки момент щеше да завали, даже вече чувах гръмотевиците, най-вероятно на километър-два оттук. Не издържах да седя повече права, с последни сили стигнах до ствола на дървото и се свлякох до него.
След малко чух нечии тихи стъпки да се приближават. По последната все още незарастнала рана прокарах пръст, така че тя се превърна в още един от многобройните белези по шията ми. Припряно ги закрих с косата си, след което се опитах да фокусирам поглед - доста безуспешно - върху приближаващата се персона, надявайки се да изглеждам горе-долу нормално, въпреки разрошената си коса, отнесеното ми поведение и погледът ми, изглеждащи все едно съм дрогирана (отново в следствие на ухапването), които си бяха доста нетипични за мен. Към мен се приближи...

http://www.fanfiction.net/u/3868039/
Елоиз Уейн Вайпър
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.

Female Aries
Брой мнения : 1083
Присъединил/а се : 20.06.2010
Възраст : 19

Герой
Име: Елоиз Уейн Вайпър

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Сря Юни 23, 2010 7:41 pm

-Има ли някой?-Попита Сандра.
-Здравей!-Обади се нечий глас.Сандра се приближи и видя момиче което седеше до дървото.
-Здравей!Ъм,ааа...добре ли си?-попита я Сан,защото изглеждаше все едно е водила 3 дневна битка.
-Оу,да,да добре съм.Просто съм малко изморена.
-Искаш ли да се прибираме?И без това май ще вали.
-Да,може.
Докато се прибираха Сандра забеляза нещо на шията на момичето.
-Какво е това на шията ти?-попита Сан.
-Оуу,това е...нищо.Междудругото казвам се Роуз Хатауей.А ти си?
-Сандра Дивайн.
http://school-for-vampires.forumotion.com/
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.

Female Gemini

Герой

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Сря Юни 23, 2010 7:51 pm

- Приятно ми е. - поздравих я, като се усмихнах. Отново спуснах предпазливо косата върху врата си. Нали уж бях прикрила раните добре... ругаейки се наум, изведнъж осъзнах, че не мога да направя и крачка повече. Виеше ми се свят и внезапно дървото пред мен започна да ми се струва като три дървета, наредени едно до друго, чиито контури се застъпваха.
- Хайде да... да поседнем малко. - предложих, след което се свлякох обратно до ствола на дървото. - Клоните са гъсти и няма да ни вали. - запримигвах с очи, опитвайки се да ги накарам да виждат малко по-ясно.
- Какво те води насам, към двора? - попитах, колкото да отклоня вниманието си от изплъзващото ми се съзнание...

Елоиз Уейн Вайпър
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.

Female Aries
Брой мнения : 1083
Присъединил/а се : 20.06.2010
Възраст : 19

Герой
Име: Елоиз Уейн Вайпър

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Сря Юни 23, 2010 8:02 pm

-Ами трябваше да изляза малко навън.Мразех да стоя на затворени места.
Сигурна ли си,че си добре?Изглеждаш малко замяна.
-Всичко е наред.
-Добре аз мисля да си тръгвам
-Чао!
-Чао!
http://school-for-vampires.forumotion.com/
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.

Female Gemini

Герой

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Сря Юни 23, 2010 8:34 pm

След като момичето си тръгна, си отдъхнах. Господи. Бях на секунди от това да се прецакам по доста брутален начин.
- Сама си си виновна. - измърморих на себе си, без да обръщам внимание на факта, че си говоря сама. Все пак, не беше нещо ново за мен, не и когато бях в подобно състояние.
Погледнах се. Бях облечена така и се бях облегнала на ствола на едно дърво, с глуповата усмивка на лицето си и с разрошена дълга, светлокестенява коса, закриваща белезите по шията ми. Нямах си и на идея кога съм се облякла така. Нито как се докарах до това положение. Знаех само, че много, много се нуждая от някой, който да ми помогне да вляза в кондиция, а също така и че ако някой ме види така, няма да си помисли особено добри неща за мен. Първо на първо, защото изглеждах като дрогирана, и второ на второ, защото така никога нямаше да се добера до училището... точно в момента ми беше все едно дали ще тръгна наляво, или надясно. Дори не знаех как да стигна до сградата, да не говорим за общежитието и стаята си.
отново се сепнах, когато чух някой друг да се приближава към мен. Извърнах се, отново спускайки коса върху врата си, и продължих да се усмихвам глуповато, когато ме прониза изненада, леко размърдвайки замъгления ми ум, но не достатъчно, че да придобия по-нормален вид. Срещу мен идваше...

????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Чет Юни 24, 2010 1:41 pm

Шляех се по двора, както обикновено си убивах времето, когато видях в делечината две фигури. Едната бързо се отдалечи, но другата остана там. По непонятни причини седналата на земята ми се стори позната... доста позната.
Забързах крачка и се приближих, посе се заковах на мястото си. Сестра ми?! Пък и какво й беше? Не изглеждаше никак добре...
- Роуз, какво ти се е случило, по дяволите?! - попитах, като коленичих до нея. Това изражение ми беше познато. С неособено приятно усещане аз се вгледах в очите й.
По принцип дампирите не са бързи колкото нас. Но все пак, ако беше решила да ме спре, щеше да го направи. Но тъй като беше почти в безсъзнание, не можа да направи нищо. Отметнах косата от шията й и се вгледах в прясната рана там.
- О, Роуз, пак ли... - промълвих. Господи. С това момиче не се излизаше на глава. Нямаше смисъл да питам за кого го е направила, винаги беше едно и също. Пък и сякаш беше изписано на челото й.
- Трябва да извикам Висшата жрица. - предупредих я, макар че не бях сигурен дали ме разбира. - Не можеш да стоиш така, с тази рана... Чакай ме тук, и не мърдай никъде. - не че можеше дори да се изправи , но както и да е.
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.

Female Gemini

Герой

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Чет Юни 24, 2010 1:59 pm

- Не. - изпротестирах вяло. - Недей да тревожиш Скар. Остави я. - поизправих се малко и го прегърнах. - Кристиан... - въздъхнах. - От толкова време не съм те виждала. Не мога да повярвам че и ти, и сестра ни, и Лиса сте белязани. Да, Ванеса... тя е твоя истинска сестра, на мен ми е полусестра, но не знам защо носи фамилията на майка ми... както и да е. Познаваш ли Лиса? Аз вече съм неин пълноправен пазител. И Дмитрий също. Да, и той е тук. Направо не мога да повярвам, че само месец, след като всички вие започнахте да ми липсвате, внезапно се оказахте тук! - засмях се, след което го погледнах, заедно с укорителното му изражение. Усмивката ми помръкна. - Добре де, съжалявам. Не трябваше да го правя. Но нямах друг избор... той имаше нужда от това... а знаеш, че на мен това не ми вреди и ти го знаеш. При малки дози няма шанс да умра от кръвозагуба. - засмях се глуповато на казаното току-що.
- Нямаш представа колко се радвам да те видя. - промълвих, като отново се отпуснах на ствола на дървото и притворих очи...

????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Съб Юни 26, 2010 7:12 pm

Поклатих глава. Нямало да умре от кръвозагуба. Това ми беше ясно. Все пак все още имах планове да извикам Висшата жрица и да й кажа какво става, за да отведе Роуз... ами, там, където лекуваха учениците в Дома на Нощта, и да й оправят положението. Не го правех само защото бях наясно, че сестра ми ще си навлече куп неприятности, ако замесим директорката на училището във всичко това. И тогава нямаше да е приятно.
- И ти ми липсваше. - промърморих. - И все пак, хм, защо го направи? - попитах предпазливо, стараейки се да не засегна някоя деликатна тема. Получих обичайния отговор:
- Защото го харесвам. - вдигна рамене Роуз, а изражението й си остана непроницаемо.
- Харесваш го или го харесваш? - попитах, намеквайки на втората дума. Господи, не можех да повярвам, че водим този разговор. Но пък беше важно. Като я гледах, никак не беше в състояние дори да стигне до сградата на училището, да не говорим за нещо повече...
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.

Female Gemini

Герой

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Нед Юни 27, 2010 12:10 pm

Започвах да се дразня.
- В името на всички богове, Кристиан, не сме в началното училище, за да ми задаваш подобни въпроси! Просто искам да направя услуга, нищо повече... Толкова ли е трудно да повярва човек, че искам да направя нещо в името на общото благо? Не съм чак толкова гадна... - не ми отговори, но погледът, който ми хвърли, беше достатъчно красонречив, за да разбера какво е мнението му по въпроса за моята доброта. - За бога. - измърморих възмутено. - В последните дни всички си мислят само най-лошото за мен. - изтъкнах, опитвайки се да изглеждам вбесена, макар че ми личеше, че все още не съм достатъчно сериозна, че истински да се ядосам. Тонът ми все още беше саркастичен и ми личеше, че всъщност не съм особено възмутена. - Пък и вече съм по-добре. - пълна лъжа, естествено, а и аз си го знаех. Никога не се оправях особено бързо от това. Все още не бях сигурна дали мога да застана на крака, а за ходене в права линия дори не си мечтаех. - Е, все пак няма нужда да викаш Висшата жрица. Вече съм добре...

Сарафина Дюшан
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.

Female Taurus
Брой мнения : 316
Присъединил/а се : 09.05.2010
Местожителство : In the middle of nowhere...

Герой
Име: Сарафина Лорелай Дюшан

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Пет Юли 09, 2010 8:37 pm

За секунди се покатерих до средата на дървото и се настаних на един масивен клон. Вперих поглед в полумесеца и провесих единия си крак през клона. Облегнах се назад като притворих очи и оставих нежният нощен бриз да вее лицето и леко да поклаща косите ми. Може би бях седяла така с часове.
После усамотението ми беше нарушено от тихото шумолене на десетина метра под мене. Опитах се да фокусирам погледа си надолу и така видях високата стройна сянка и проблясващата на лунната светлина руса коса на Ариа. Започнах да слизам надолу, стараейки се тя да не ме забележи.
Но все пак бях забелязана или по-скоро чута, когато едно съвсем малко проклето клонче изпука под краката ми. При този шум Ариа се заозърта стерснато наоколо без да се сети да погледне към короната на дървото.
- Нагоре - казах през усмивка с насмешка в гласа.
Най-накрая тя вдигна поглед към мен. Усмихнах се в отговор на изненаданото и изражение.
- Какво правиш тук? - Попитах я аз.
Колин Блекбърн.
Администратор.
Администратор.

Male Taurus
Брой мнения : 2281
Присъединил/а се : 24.02.2010

Герой
Име: Колин Вайлт Блекбърн.
Години на героя: 17 години.

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Съб Юли 10, 2010 10:33 am

Разхождах се и реших да отида до голямото дърво. Понечих да седна под него, когато вниманието ми бе привлечено от някакво шумолене.
- Тук горе!- каза момичешки глас и аз отметнах глава нагоре.
На дървото се беше изкатерила Василиса Драгомир и се усмихваше. Тя ме попита:
- Какво правиш тук?
- Очевидно същото като теб- усамотени, което беше нарушено.- отвърнах аз и се разсмях.
Лиса се усмихна лекичко. Въздъхнах и се проснах на земята. Облегнах се на дървото и попитах момичето над мен:
- Ще слезеш ли долу или предпочиташ да висиш там горе?
Тя сви рамене и тръгна да слиза. Седна до мен и се облегна на дебелото стъбло на дървото. Зачаках я да каже нещо...

I can't close my eyes because my ears are alive
They cradle the sounds that sound just like light
I'm conscious. I'm conscious.
It's dark and I'm conscious.
Sensations are sounds that keep me awake
Gnawing my nerves to make me insane

Rattling feelings to wake up my brain
Hours of awareness that bring on the pain
I'm conscious. I'm CONSCIOUS.
Can't you tell that I'm CONSCIOUS?!
Hurting in places that don't have a name
Insomnia throbbing like night pounding rain
If I could close my eyes I'd be alright again
If I could close my head I'd lose all this pain
This consciousness always makes me insane.
http://house-of-the-night.bulgarianforum.net/forum.htm
Сарафина Дюшан
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.

Female Taurus

Герой

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Съб Юли 10, 2010 10:46 am

Малко по-бавно, отколкото се бях качвала аз слязох от дървото и се настаних да Ариа. Облегнах се удобно на дълвото и изпънах крака. Русокоската до мен седеше и ме гледаше изчаквателно Май аз щях да зопчвам разговора. Беше ми трудно да измисля тема и прибягнах до един метод, който бях научила от една книга и който винаги действаше. И в този случай той също помгна... Горе-долу.
- Знам, че не ми е работа да се бъркам, но... Какво стана в часа по актьорско майсторство?
Ариа ми стрелна един поглед, който не можах да разбера, но лицето и потъмня доста красноречиво. Слежих ръка пред устата си изплашена, че съм я засегнала. Опа! Пак сгафих! Свадох глава към коленете си и промърморих:
- Съжалявам!
Колин Блекбърн.
Администратор.
Администратор.

Male Taurus
Брой мнения : 2281
Присъединил/а се : 24.02.2010

Герой
Име: Колин Вайлт Блекбърн.
Години на героя: 17 години.

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Съб Юли 10, 2010 11:28 am

След извинението на Василиса за въпроса, аз въздъхнах. Не исках да си спомням за това... Докарваше ми други болезнени спомени... Само дето ме човъркаше отвътре да споделя с никой, а Лиса не беше лош човек. Пуснах още една въздишка:
- Не е заради теб. Просто това ми докарва стари спомени, за които не искам никога повече да мисля.
- Не е нужно да ми казваш, ако не искаш.- каза Лиса.
Усмихнах се измъчено и започнах:
- Преди три години изчезна сестра ми- Анита, аз я открих тук, но това не може да върне времето назад. След като тя изчезна брат ми /Александър/ започна да пие и да взима наркотици... Опитах се да го спра, но той не ме слушаше. Една вечер влязох в стаята му и го намерих мъртъв на леглото си. Беше починал току- що... И оттогава ме човърка, че ако бях влязла няколко минути по- рано той щеше да е жив. А в часа по актьорско майсторство... Майка ми се обади- баща ми беше катастрофирал и вмомента е в кома. Но лекарите не знаят дали изобщо ще се събуди. Гадните нови и стари спомени ми дойдоха малко в повече.
Поех си дълбоко въздух и се излегнах на тревата. Земята ми действаше успокоително. Лиса стоеше притихнала. Явно размишляваше върху онова, което току- що й бях казала. Не беше неловко мълчание, а просто приятно.

I can't close my eyes because my ears are alive
They cradle the sounds that sound just like light
I'm conscious. I'm conscious.
It's dark and I'm conscious.
Sensations are sounds that keep me awake
Gnawing my nerves to make me insane

Rattling feelings to wake up my brain
Hours of awareness that bring on the pain
I'm conscious. I'm CONSCIOUS.
Can't you tell that I'm CONSCIOUS?!
Hurting in places that don't have a name
Insomnia throbbing like night pounding rain
If I could close my eyes I'd be alright again
If I could close my head I'd lose all this pain
This consciousness always makes me insane.
http://house-of-the-night.bulgarianforum.net/forum.htm
Сарафина Дюшан
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.

Female Taurus

Герой

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   Нед Юли 11, 2010 6:00 pm

Имах опит със загинали родители и роднини и наистина искрено и казах:
- Съжалявам. - После добавих ни в клин ни в ръкав. - Моите родители също умряха... или не точно.
Тя ме погледна със съчувствие и голяма доза учудване от последните ми думи.
- Какво искаш да кажеш...?
Преди да е довършила въпроса си аз и отговорих:
- Баща ми умря, а майка ми... Ако безсмъртно, немъртво тяло, което ходи и убива се смята за живот... то значи тя е жива, но за мен е мъртва.
Учудването по лицето и стана двойно. Трудно беше да се обясни.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Старото дърво   

Старото дърво
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
роулплей форум :: РП архив-
Идете на: