роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:
роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:
роулплей форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aici lo tems s'en, va res l'eternitat..
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Екип на форума

 

 Бира, средновековие и още нещо

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Силфида Дуфасие
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Силфида Дуфасие


Female Virgo
Брой мнения : 3301
Присъединил/а се : 16.02.2010
Възраст : 28
Местожителство : flying with ravens through black clouds and rainbowish skies..

Герой
Име: Силфида Лилиет Дуфасие
Години на героя: 24 години

Бира, средновековие и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Бира, средновековие и още нещо   Бира, средновековие и още нещо EmptyПон Авг 16, 2010 1:01 pm

Всичко започна с един най-обикновен подарък за рождения ден на майка ми. Всъщност, подаръкът не бе никак обикновен - почивка в Прага, билети за самолет и на всичкото отгоре - познат българин, който да ни развежда.
На 12. август станахме в четири часа сутринта, доста рано беше. В пет и половина вече бяхме на летището. Това щеше да бъде първия ми полет и се вълнувах много. Разбира се, не пропуснах и да си измислям най-различни бедствия, които да се случат по време на летенето ни. За щастие, такива нямаше.
На летище София се оправихме съвсем добре. Намерихме всичко, което ни трябваше, багажа си ни беше наред. Когато отивахме към терминала, там, където се проверява ръчния багаж, бяха оставени десетки бутилки. Да, странна работа, но факт - забранени са всякакви течностти, поради опасността от течни експлозиви.
Качихме се в самолета на чешките авиолинии, като за целта бяха сложени две стълби. Вътре беше готино, но, за жалост, аз бях до пътеката, а майка ми по средата - тоест нито една от двете ни не беше до прозореца.
Скоро излетяхме. Самолетът караше бавно по пистата, но когато вече си застана на своята писта, забърза. Покрай нас имаше само жълто-зелени петна от полу-изсъхналата трева. И след това се отделихме от земята. Червата ми (с извинение) се вдигнаха нагоре и чувството бе точно като на голямата кула на София Ленд.
Полетът премина успешно. Нямаше терористи, турбуленцията беше съвсем малка, а кроасаните, които ни сервираха, си ги биваше. Да бъдеш над облаците и да ги гледаш точно като на 3D филм е невероятно. Чух, когато спуснаха колесника, и веднага се вкопчих в седалката. Все пак, гледала съм филми, знам как се приземяват самолетите. Е, същото беше. Колесника докосна земята, ние подскочихме като боцнати с игла, а после замириса на изгоряла гума.
На пражкото летище за малко щяхме да се прекачим на полета за Москва. Не знаехме откъде да си вземем багажа, но накрая го намерихме. После един час чакахме Хари, приятелят на приятеля на майка ми, който й подари тази екскурзия. Накрая той дойде и ни взе, като ни закара в хотела. През цялото време снимах снимки - на тревата, дърветата и къщите. Беше невероятно красиво, обаче имаше един-единствен проблем - задръстванията. Поради многото ремонти пътувахме два часа с колата, което разстояние поначало се взима за половин час.
Пристигнахме в хотела, чието име не помня. Намираше се на улица "Ujezd", или казано на български - "Уйест". Беше съвсем в центъра на града - всички интересни неща бяха на най-много половин час пеша от нас. Срещу хотела пък беше "Petrin hylm", или на български - "Петржин хълм".
Бяхме на последния етаж и следователно в мансарда. Стаичката си я биваше, само че някой беше разбъркал каналите и нямахме нищо свестно за гледане по телевизията, освен CNN.
Пооправихме се, докато Хари си паркира колата, и после отидохме да обядваме. Ресторантът не помня как се казваше, но беше над реката, река Vltava или Вълтава. Беше много приятно там, а бирата, която пихме, беше като вода за човек, прекарал два дена без вода в пустинята. Докато ядяхме, едно паяче полази по пипера и аз тръгнах да го убивам, но майка ми каза, че ще завали дъжд. Причината, поради която послушах майка ми, беше проста. Първо, че когато пристигнахме, трябваше да вали, а ние донесохме слънчево време. Второ, че и без това имаше облаци и щеше да е гадно да завали точно тогава.


П.П. Свършвам дотук, но ще има и продължение. (: Коментарите си пишете тук.
Върнете се в началото Go down
http://teditooo-hr.deviantart.com/
Колин Блекбърн.
Администратор.
Администратор.
Колин Блекбърн.


Male Taurus
Брой мнения : 2281
Присъединил/а се : 24.02.2010
Възраст : 25

Герой
Име: Колин Вайлт Блекбърн.
Години на героя: 17 години.

Бира, средновековие и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бира, средновековие и още нещо   Бира, средновековие и още нещо EmptyПон Авг 16, 2010 5:10 pm

Ех, хубаво си изкарала. Снимките дето си ги правила ще ги качиш ли тук или да ровя из фейсбука? =]
Върнете се в началото Go down
https://house-of-the-night.bulgarianforum.net/forum.htm
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.
Нарциса Малфой


Female Gemini
Брой мнения : 1193
Присъединил/а се : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me...

Герой
Име: Нарциса Астория Ларош-Малфой
Години на героя: 16 години

Бира, средновековие и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бира, средновековие и още нещо   Бира, средновековие и още нещо EmptyПон Авг 16, 2010 7:55 pm

Супер.... и ти си го описала страхотно!

P.S.: Това ще ти се стори странен въпрос, но... имаш ли идея колко са стрували самолетните билети?
Върнете се в началото Go down
http://www.fanfiction.net/u/3868039/
Силфида Дуфасие
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Силфида Дуфасие


Female Virgo
Брой мнения : 3301
Присъединил/а се : 16.02.2010
Възраст : 28
Местожителство : flying with ravens through black clouds and rainbowish skies..

Герой
Име: Силфида Лилиет Дуфасие
Години на героя: 24 години

Бира, средновековие и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бира, средновековие и още нещо   Бира, средновековие и още нещо EmptyВто Авг 17, 2010 9:42 am

Рали - снимките са наистина много, направо във Фейсбук ще ги видиш, но по-нататък. Имам предвид, че са ужасно много и с моя средновековен компютър става хипер бавно.
Мия - не, нямам никаква идея. :/
Много ви благодаря и на двете за коментарите. Сега ще пиша... продължението. xD И, предупреждавам. Тъй като имам слаба памет, оттук нататък не разчитайте всичко да е в последователсност. Само вечерните неща със сигурност ще са си на място...

След ресторанта се върнахме Хари да "презареди" билета за паркиране, понеже и там, както и в София, навсякъде в центъра е синя зона. И тогава започна голямото ходене.
Първо минахме през един малък парк, в който имаше скулптури на бебета. Огромни, метални бебета, които имаха баркод на лицата си. Тези баркоди означаваха, че още като се родим, вече съдбата ни е предопределена (или нещо от този род). След това тръгнахме към Karlov most, т.е. Карлов мост. Той бил на името на някакъв крал Карл, обаче аз тези неща не успях да запомня. Мостът е много красив, през няколко метра и от двете му страни има различни статуи, всяка със своето значение. Но тези бяха фалшифи, а оригиналните били по-малки и стояли в един музей. Беше направена статуя на кръста, само че това не бе обикновен кръст - единствения кръст, който е изписан на иврит (т.е. е еврейски кръст).
В двата края на моста има по една голяма, висока кула, като и двете са много красиви и широки. На входовете им стоят някакви мъже, преоблечени като рицари, и пропускат хората нагоре по кулите.
Мостът винаги е пълен с хора. Туристи. Когато се гледа отгоре, човек има чувството, че нищичко не се помръдва на моста. Всеки снимаше, гледаше реката и беше направо невъзможно да се разминеш с хората. Имаше и доста сергии по краищата на моста, на които продаваха най-различни герданчета, гривнички, обици и какво ли още не. Имаше и художници, като тези по морето - плащаш им, а те ти правят портрет.
По улица Карлова, която следва след моста, също бе пълно с туристи. А минаването по нея, както е малка и тясна уличка, кара нервите на човек да се изопнат като струни. Там също бе пълно с най-различни магазини, като поне половината от стоките можеха да се намерят и в България.
Обиколихме всички места в центъра, като Хари ни разказваше за всичко надълго и нашироко. Или поне доколкото знаеше историята на различните сгради. Не ходихме на нито едно туристическо място, което си беше добре.
Стигнахме до улица (или булевард?!) Народни. Той си беше вече дълъг и широк, само че по тротоарите пак беше пълно с хора. Все пак бяха по-малко. Отидохме на някакво площадче, на което имаше два стари трамвая. Там беше и кафене и седнахме да си починем. Майка ми и Хари пиха бира, а аз ядох някакъв сладолед с топли малини (да, топли бяха!). След това Хари трябваше да си тръгва, понеже Мирка (гаджето му) беше болна. Скоро и ние си тръгнахме, обратно към хотела. По пътя ни заваля, но дъждеца ни беше добре дошъл след дългото ходене. В хотела се разпльокахме като котки на слънце и спахме цял час. След това станахме и тръгнахме към часовника. Хари ни беше дал някаква малка карта на центъра, така че успяхме да не се изгубим.
На площада пред часовника имаше стотици хора. Може и хиляда да са били. Не знам. Но петнадесет минути преди всеки кръгъл час, мястото се запълва от туристи. И те чакат. Някакво глупаво зрелище, което продължава една минутка. На всеки кръгъл час от часовника започват да излизат фигурки на 12-те апостола. Наистина нищо интересно. И все пак, всеки ден, на всеки кръгъл час, там се запълва.
Всъщност ние чакахме половин час за тази една минутка. След това чакахме още половин час, за да дойде Хари и да ни заведе в някаква известна бирария. Най-накрая дойде и тръгнахме.
По пътя забелязахме, че подменят релсите на трамвая. Не че е нещо интересно, но слагаха някакви меки плоскости около релсите, които правят трамваите доста по-тихи.
Накрая стигнахме до бирарията. Казваше се U Fleku и датираше от 1499 година. Беше огромна, а ние бяхме навън. И бе типичната немска бирария - дълги по десет метра дървени маси и същите пейки пред тях. Поръчахме си бира, чието име така и не разбрахме - те сами си я произвеждаха и нямаше никакви други видове бира. Беше тъмна, каквато аз обичам. Когато ни я поднесоха, ни предложиха и така наречената бехеровка (Becherovka). Това е някаква чешка напитка, която наподобява ракия, само че е направена от много, много билки. Сервитьорът твърдеше, че е лекарство. Аз опитах от чашката на мама и ми хареса, не пареше много на гърлото.
Там ядохме и типичните чешки ястия. Първо си поръчахме едно сирене, наречено хермелин. Режат го на дебели, кръгли шайби. В него има пак някакви билки или нещо такова. Имаше и две люти чушки с него. И беше много вкусно. След това мама и Хари си поръчаха гулаш, нещо, което така и не разбрах от какво се състои. А моето ядене беше обратното - не му знам името, само че беше много вкусно. Никак не съм почитателка на месото, обаче си изядох всичкото свинско, имаше и от онова сладко немско зеле, а имаше и кнедли - хлебни и картофени. Не мога да обясня какво представляват, тъй като и аз самата не разбрах. И, само за уточнение - мама и Хари изпиха по три бири, а аз - две.
Тръгнахме си от бирарията към единадесет и се отправихме към хотела. Бяхме много изморени, а Хари ни предложи да ни заведе до Карловия мост, за да го видим осветен. Е, аз казах, че просто няма как да стигна дотам, и така той ни остави пред "нашия" мост (който се казваше Most Legii и водеше към нашия хотел), а ние си продължихме направо. Легнахме си в дванадесет, и така сме били двадесет часа будни. Заспахме като къпани.
Върнете се в началото Go down
http://teditooo-hr.deviantart.com/
Колин Блекбърн.
Администратор.
Администратор.
Колин Блекбърн.


Male Taurus
Брой мнения : 2281
Присъединил/а се : 24.02.2010
Възраст : 25

Герой
Име: Колин Вайлт Блекбърн.
Години на героя: 17 години.

Бира, средновековие и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бира, средновековие и още нещо   Бира, средновековие и още нещо EmptyВто Авг 17, 2010 12:10 pm

Супер, супер. Много хубаво сте си изкарали. Аз мога да ви разкажа как прекарах в Шотландия, ама ако ме хване мързела нищо няма да направя. xD
Върнете се в началото Go down
https://house-of-the-night.bulgarianforum.net/forum.htm
Sponsored content





Бира, средновековие и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бира, средновековие и още нещо   Бира, средновековие и още нещо Empty

Върнете се в началото Go down
 
Бира, средновековие и още нещо
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
роулплей форум :: Всичко останало-
Идете на: