роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:

Aici lo tems s'en, va res l'eternitat..

ИндексPortalТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Екип на форума

Share

Nightwish

Go down 
АвторСъобщение
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.
Нарциса Малфой

Female Gemini
Брой мнения : 1193
Присъединил/а се : 26.02.2010
Възраст : 23
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me...

Герой
Име: Нарциса Астория Ларош-Малфой
Години на героя: 16 години

Nightwish Empty
ПисанеЗаглавие: Nightwish   Nightwish EmptyЧет Сеп 09, 2010 4:31 pm

Пак ще се изкажа първо аз, и после биографията. xD Така... знаете, че са ми любимци. Любимите ми албуми са Once, Century Child, Dark Passion Play (донякъде...). Любими песни - The Islander, Wish I Had An Angel, While Your Lips Are Still Red, The Siren, The Poet and The Pendulum, Feel For You, High Hopes (кавър на Pink Floyd), Bless The Child, Dead To The World, великата Dark Chest Of Wonders, Ghost Love Score, Once Upon A Troubador, Over The Hills And Far Away, Phantom Of The Opera (удивителен дует правят на нея...), Bye Bye Beautiful, Master Passion Greed, Meadows Of Heaven, Slaying The Dreamer, Cadence Of Her Last Breath, Amaranth, Reach (Amaranth Demo) и още много... но не е нужно да изреждам цялата им дискография, все пак. xD

Найтуиш (на английски: Nightwish) е финландска пауър метъл група, основана през 1996 г. от Туомас Холопайнен, заедно с Емпу Вуоринен и Таря Турунен. Първите им записи са няколко акустични песни, които влизат в албума Angels Fall First. През 1997, след като към тях се присъединява барабанистът Юка Невалайнен, се насочват към метъла.
По-голямата част от текстовете и аранжиментите на песните са дело на Туомас Холопайнен. Таря Турунен е завършила класическо и оперно пеене в Германия. След присъединяването си басистът на групата Марко Хиетала е и втори вокалист.
Музикалният стил на Найтуиш се описва като епичен метъл, пауър метъл и симфоничен метъл. Туомас Холопайнен в свое изказване описва музиката като "мелодичен хеви метъл с женски вокали".
Групата има две световни турнета — From Wishes to Eternity от 2001 и Once Upon a Tour от 2004/2005. След края на финалния концерт останалите членове на групата връчват писмо на Турунен, в което ѝ обясняват, че вече не желаят да е член, поради отношението ѝ към групата. Като фактор е изтъкнато и влиянието на съпруга ѝ - Марсело Кабули. За следващите албуми Таря Турунен е заменена с Анет Олсън.

Състав:
Настоящи членове
Анет Олсон - вокали (от 2007)
Туомас Холопайнен - синтезатор (от 1996)
Марко Хиетала - бас китара, вокали (от 2001)
Емпу Вуоринен - китара (от 1996)
Юка Невалайнен - барабани (от 1997)

Предишни членове:
Таря Турунен - вокали (1996–2005)
Сами Ванска - бас китара (1998-2001)

Върнете се в началото Go down
http://www.fanfiction.net/u/3868039/
Банг Со Йонг
Администратор.
Администратор.
Банг Со Йонг

Female Sagittarius
Брой мнения : 470
Присъединил/а се : 01.04.2010
Възраст : 19

Герой
Име: Сандара-Дженифър Мелиса Банг; Банг Сън Йон
Години на героя: 17 години

Nightwish Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nightwish   Nightwish EmptyЧет Сеп 09, 2010 5:27 pm

Супер са! От четири и половина техни песни вече всеки ден ги слушам. А, и трябва да призная - Марко Хиетала наистина пее супер, дупер, мега, хипер кинг конг велико! С Таря наистина са по - добри, защото тя се вписва в стила им. Е, и с Анет не са лоши, но с Таря са наистина по - добри. The Islander е много добра, даже перфектна, клипа на Амарант е просто велик. Много готино звучене, много готини песни, с една дума - ВЕЛИКИ!

Lilac flower against my cheek
feels like your soft kiss
can't bear to tear myself away
addiction
letting go
even though I really don't want to
http://k-popworldrpg.bulgarianforum.net/
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.
Нарциса Малфой

Female Gemini

Герой

Nightwish Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nightwish   Nightwish EmptyЧет Сеп 09, 2010 6:49 pm

Няма как да не се обадя пак. xD

Относно вокалите - в някои песни Анет не става и за кръчмарска певица. Особено на концерти... пълна драма. Е, има и много силни песни, признавам й го - като Eva (но демото, което го пее Марко, е много по яко... пишеш в youtube "Nightwish - Eva (demo version)" и ще го намериш) и Meadows of Heaven примерно...
Обаче Марко си е най-добрия вокал според мене! xD

Симон Саймънс
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.
Симон Саймънс

Female Gemini
Брой мнения : 10
Присъединил/а се : 15.08.2010
Местожителство : Far away from the world...

Герой
Име: Вероника Хиуксет
Години на героя: 5 години

Nightwish Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nightwish   Nightwish EmptyВто Сеп 28, 2010 1:25 pm

Мдам... добра група са. Ама Епика чупят всички рекорди. xD Любимите ми песни са Wish I Had An Angel (не знам кой индивид някъде из замунда я беше нарекъл "перверзия"... xD Мен текста ме кефи) и демотата на Amaranth (демек Reach) и Cadence of Her Last Breath (само демото!). Любимия ми албум е Century Child и сингъла Over The Hills and Far Away... Amaranth сама по себе си също е добра, но клипа е някак си... хм, тривиален? While Your Lips Are Still Red - малко сърцераздирателен xD текст, но иначе е невероятна. Толкова.... пленителен глас... просто е уникална. А, да, и Creek Mary's Blood е невероятна. От End Of An Era... направо епично беше.
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.
Нарциса Малфой

Female Gemini

Герой

Nightwish Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nightwish   Nightwish EmptyВто Сеп 28, 2010 1:29 pm

Не се стърпях да коментирам... отново. xD
Перверзия?! Леле, кой се осмелява... (ще му извия врата с голи ръце и ще гледам как главата му изгаря на слънцето... кхъм, така де). А колкото до End Of An Era... why...?! Не ми напомняй... наистина беше велико - най-добрите техни изпълнения, които съм гледала на концерт (като се има предвид че бях на този на Таря в БГ), и въпреки това ми беше адски гадно... Краят на една ера, наистина... While Your Lips Are Still Red, тя и филма, за който е правена, за пореден път ми доказват, че финландците са съвършени. xDD Иначе при мен Once и Century Child са фаворити... Най-силните им албуми са Century Child и Once, а Dark Passion Play спечели наградите на Echo... не е честно. boring Клипа на Амарант наистина не е кой знае какво... този на The Islander и Wish I Had An Angel обаче са уникални.

А за Епика - леле, колко съм отвеяна... забравила съм да направя темата...

Sponsored content

Nightwish Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nightwish   Nightwish Empty

Nightwish
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
роулплей форум :: Игри и Флууд-
Идете на: