роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:
роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:
роулплей форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aici lo tems s'en, va res l'eternitat..
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Екип на форума

 

 Първи урок

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Силфида Дуфасие
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Силфида Дуфасие


Female Virgo
Брой мнения : 3301
Присъединил/а се : 16.02.2010
Възраст : 28
Местожителство : flying with ravens through black clouds and rainbowish skies..

Герой
Име: Силфида Лилиет Дуфасие
Години на героя: 24 години

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Първи урок   Първи урок EmptyПон Окт 04, 2010 2:18 pm

Въпреки всичко Ели бе успяла да се успокои. С една чаша тиквен сок винаги се успокояваше. И е разбираемо - можеше да се каже, че с това е отгледана...
Чернокоската възъхна едва
чуто и продължи надолу по стълбите. Вярно, беше уж мрачно същество. И също така вярно, тя беше Висша жрица. И въпреки това мразеше подземията. Винаги я караха да си мисли, че е наблюдавана, че в сенките между газените лампи се таяха тайни, по-древни и по-мощни от самата Никс. Потръпваше при всеки полъх на вятъра, който по някакъв учудващ начин стигаше до подземията.
Но ето, че сега този коридор, по който вървеше, бе пълен с ученици, ако пет ученика го правеха пълен. Но въпреки всичко живот имаше, и това успокояваше чернокоската.
Скар се озова пред кабинета по Изкуство, където вече я чакаше Ванеса.
- Е, и тук ще си сама. - отново въздъхна Ел, сякаш третокурсничката не знаеше, че ще бъде сама. - Между другото, извини ме за поведението ми миналия час. - с това завърши "диалогът" между двете. Нина нямаше никакво намерение да разказва на който и да било за Нормън и въобще за всичко, свързано с нечовешкото й минало.
Блондинката отново се разположи на предния чин, а Скай седна на неудобния дървен стол. Очите й зашариха по бюрото, докато търсеше ключа за шкафчето, в което държеше всичко. Предишната преподавателка бе сложила ключалка на шкафчето, така че, след като имаше възможност, Лили също бе решила да го използва по този начин.
Накрая тя мярна бронзовото ключе, грабна го с един бърз жест и отключи шкафчето. Оттам извади лист, темперни бои и четки за рисуване.
- И така. Първо ще ти предам един урок, който уж е дълъг, но всъщност е много лесен за научаване. След това ще вземеш катастрона, боите и четките, и ще нарисуваш каквото си пожелаеш. - Ванеса я наблюдаваше притихнала, докато Ели пишеше по дъската. Единствен звукът от допира на маркера с дъската се чуваше в голямата стая.

1. Възникване на изкуството
а) Изкуството е възникнало преди повече от 40 000 години, през палеолита.
б) Първите изображения са скални рисунки на животни, свързани с ловни ритуали. Тези рисунки са били най-често в пещерите.
в) Открити са и статуетки на жени, изобразяващи Богинята-Майка.
г) През неолита, който е бил от седмо до пето хилядолетие преди Христа, възниква керамиката и стилизираните изображения.
д) През калколита - пето до четвърто хилядолетие преди Христа - хората започват да обработват метали.
2. Тотеми
а) Тотемите са изображения на прародителите и закрилниците на племето. Те представляват животни с необикновена сила.
б) Запазени са тотемни стълбове в Северна Америка и тотемни маски в Африка и Океания. Маските са били носени само от жреците.
3. Главни находки на праисторическото изкуство
а) Скални рисунки
- в пещерите Ласко и Ла Мадлен във Франци
- в пещерата Алтамира в Испания
- в пещерата Магурата в България
б) Статуетки - Вилендорфска Венера
- статуетките са идоли на божества-животни
- намерени са най-много в Австрия
в) Ритуални маски
- намерени са в Африка и в Океания
- с тях са изпълнявали ритуални танци във връзка с важни събития за племето

След като Хатауей преписа урока си, тя се приближи към бюрото, пое нужните й за рисуване неща, върна се на мястото си и започна плавно да движи четката по листа. Скар я наблюдаваше мълчаливо и се сепна, когато, прекалено скоро за нея, звънецът оповести края на часа. Третокурсничката остави катастрона на бюрото, тихо промълви "Довиждане" и се изниза от стаята. Това накара Лети да почувства, че колкото и да бе спечелила доверието й преди Социологията, след това вече го бе изгубила.
Върнете се в началото Go down
http://teditooo-hr.deviantart.com/
Ванеса Хатауей
Новодошло потребителче.
Новодошло потребителче.
Ванеса Хатауей


Female Gemini
Брой мнения : 181
Присъединил/а се : 19.05.2010
Възраст : 27
Местожителство : Far away from the world...

Герой
Име: Ванеса Озера
Години на героя: 16 години

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок EmptyПон Окт 04, 2010 2:42 pm

Вървейки по стъпалата, колебанията ми се усилиха до максимум. Бях на косъм да се върна, но чух стъпките на Лия и не исках още повече да ми се ядосва. Застанах пред вратата на стаята и се загледах в земята. Когато се приближи и ми обяви, че и тук ще съм сама, аз вече го знаех, но все пак исках да има поне един човек, който да е с мен в часа. Влязох в стаята и седнах на един от предните чинове. Извадих тетрадката си и записах урока без изобщо да разбирам или поне да се опитвам да разбера какво пиша. Бях се отнесла. Накрая станах, взех кадастрона и четките и започнах да рисувам. Накрая приличаше просто на уютна селска къща с поточе край нея. В този момент звънецът би и аз оставих рисунката на катедрата.
- Довиждане...- прошепнах последното и излязох почти на бегом от стаята. Молех се наум другия час да бъда с някого. Който и да е, просто да е в часа с мен...
Върнете се в началото Go down
 
Първи урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
роулплей форум :: Уроци-
Идете на: