роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:
роулплей форум
Охо, новодошло потребителче? Супер, в момента си събираме повечко такива, за да ни помагат да възвърнем форума към предишната му активност и красота. ^^ Ще сме много благодарни, ако се регистрираш при нас и проявиш желание да помагаш в съживяването на форума. (:
роулплей форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aici lo tems s'en, va res l'eternitat..
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Екип на форума

 

 Призрачни любовни истории

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Нарциса Малфой
Администратор.
Администратор.
Нарциса Малфой


Female Gemini
Брой мнения : 1193
Присъединил/а се : 26.02.2010
Възраст : 27
Местожителство : Somewhere between the vikings you might find me...

Герой
Име: Нарциса Астория Ларош-Малфой
Години на героя: 16 години

Призрачни любовни истории Empty
ПисанеЗаглавие: Призрачни любовни истории   Призрачни любовни истории EmptyВто Ное 09, 2010 2:34 pm

Призрачни любовни истории


Денят беше меко казано странен, а самата гора също. Всичко изглеждаше сякаш в един миг дърветата - най-странните дървета, които бях виждала в живота си - свършваха и започваше океана. Безбрежна водна шир, простираща се оттук до хоризонта, където първите лъчи на слънцето сутрин се къпеха в същите лазурни води. Основната особеност на това място беше, че всъщност не помнех почти нищо от преживяното тук.
Най-ясно обаче помнех него.
Не бях сигурна откъде се беше взел и кой беше всъщност. В тази гора не бях видяла хора, не бях срещала никого. Не и ако го погледнеш от... хм, логичния смисъл на думата. Но бях срещнала много... не знаех как да ги нарека. Приличаха на човешки същества в някаква степен, но аз съзнавах, че са нещо много повече. Души, бе ми хрумнало малко по-късно. Много по-съвършени, много по-чисти от хората. Помнех ги смътно, как от време на време ме докосваха или само минаваха покрай мен. Помнех как животните ги виждаха - и ги обикаляха постоянно - и как аз се бях възхищавала на този малък, съвършен кът, който сякаш беше един друг свят. Тоест, "сякаш" беше напълно излишна дума в случая. Не просто така ми се струваше, аз наистина бях попаднала на съвсем друго място, където душата ми ликуваше - свободна и волна като птица, пусната завинаги на свобода.
Това обаче не променяше най-ясния, най-важня спомен оттук.
През времето, което бях прекарала на това място - може би беше седмица, може би ден, а може би година - Той беше най-изумителното, което ми се случи. Той беше човек като мен - но беше част от магията на тази гора. Помнех ясните му, живи зелени очи, които за миг не се спираха на едно място и как когато стъпеше във водите на океана, ирисите му изглеждаха зелено-сини като вълните. В очите му блестеше най-ярката светлина - светлината на живота.
Помнех и тъмнорусата му коса, толкова непокорна, че вечно беше разрошена около лицето му. Помнех топлия му смях, когато в дългите летни вечери бяхме седяли край лагерния огън - две човешки същества насред един съвършен свят. Помнех думите му, когато ми нашеваше, че тук е моето място, че трябва да остана.
- Така ти е писано. - каза ми веднъж. - Дори да си отидеш, душата ти пак ще се върне тук. Защото тя знае най-добре къде е мястото ти.
- Искаш да остана? - предположих аз внимателно, като се опитвах да скрия лице зад светлината на огъня.
- Да, искам да останеш. И ти искаш да останеш. Това лошо ли е?
- Не. - поклатих глава и се засмях. - Прав си, и двамата искаме да останем тук. Но аз имам място и при семейството си, там, където е... домът ми. Тялом, няма да съм през цялото време с теб. Но сърцето ми винаги ще ти принадлежи.

И сега, сякаш години по-късно, аз седях на брега на океана, готова да се върна. Да си тръгна. Знаех, че щом вляза малко по-навътре в океана и взема решението - само ако наистина го взема - ще се върна в света, който познавах. Но нима исках това? Какво искаше душата ми? Собствените ми думи отекнаха в главата ми. "Тялом, няма да съм през цялото време с теб. Но сърцето ми винаги ще ти принадлежи."
Отдръпнах се от водата. Тъмнорусата коса се развя около лицето ми и донесе мирис на слънчеви лъчи и отминали летни дни. В кафявите ми очи се четеше колебание.
"Така ти е писано.Дори да си отидеш, душата ти пак ще се върне тук. Защото тя знае най-добре къде е мястото ти."
Изминаха няколко мига, докато аз обмислях тези думи. Вслушах се в себе си - в душата и сърцето си. Вътре в себе си аз вече бях решила.
Хукнах обратно към гората.
Върнете се в началото Go down
http://www.fanfiction.net/u/3868039/
Силфида Дуфасие
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Администратор; преподавател по Литература и Фотография
Силфида Дуфасие


Female Virgo
Брой мнения : 3301
Присъединил/а се : 16.02.2010
Възраст : 28
Местожителство : flying with ravens through black clouds and rainbowish skies..

Герой
Име: Силфида Лилиет Дуфасие
Години на героя: 24 години

Призрачни любовни истории Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Призрачни любовни истории   Призрачни любовни истории EmptyВто Ное 09, 2010 2:53 pm

Ъм... Уау? хД Готино е, но, ако трябва да съм честна, нищо не разбирам. ;д Аз не мога да се задълбочавам в текстове, но все пак мога да ти кажа, че е много хубаво. (:
Върнете се в началото Go down
http://teditooo-hr.deviantart.com/
 
Призрачни любовни истории
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
роулплей форум :: Забавление :: Лично творчество :: Разкази-
Идете на: